تبلیغات
یه وبلاگ دخترانه ی باحال - کانون طب سنتی ایران

کانون طب سنتی ایران

سه شنبه 10 آذر 1388 10:15 ق.ظ

نویسنده : رامونا

http://www.iranalive.org

حضور در دفاتر کانون طب سنتی و مشاوره رایگان میباشد:

 

88336487-88336488- 88004967

 

سایت حکیم ایرانی پل ارتباطی شما با متخصصین طب سنتی 

www.HAKIMIRANI. com

 

 

http://www.iranalive.org

حضور در دفاتر کانون طب سنتی و مشاوره رایگان میباشد:

 

88336487-88336488- 88004967

 

سایت حکیم ایرانی پل ارتباطی شما با متخصصین طب سنتی 

www.HAKIMIRANI. com

عرض سلام خدمت شما:

امیدوارم اوقات خوبی را تا الان گذرانده باشید.

همانطور که میدانید این روزها مردم کشورمان اعتقاد و اعتماد زیادی نسبت به طب سنتی و روش های درمان آن پیدا کردند و خدائی نکرده کوچکترین اشتباهی در درمان ، تمام زحمات همکارانم را که سالهاست برای تعالی این علم کوشش کردند را به هدر خواهد داد.به همین جهت توصیه میکنم برای درمان حتما" به مراکزی مراجعه کنید که از متخصصین آن اطمینان کافی دارید.

این حرفها را گفتم چون توی ماه قبل،برای بخش پژوهش وزارت بهداشت، تحقیق روی واکنش گلبولهای سفید بدن در هنگام خون دادن و حجامت داشتم و این تحقیق من را وادار کرد تا به مراکز و محل های حجامت سر بزنم و از تجربیات اساتید استفاده کنم. ولی نتیجه ائی که گرفتم اشتباه محض در روش حجامت و بادکش نمودن افراد حین حجامت بود که متاسفانه اکثر افراد حاجم رعایت نمیکردند.

اکثر مراکز حجامت برای صرفه جوئی در وقت ، از دستگاههای مکش و کمپرسورهای یخچال برای مکش محل حجامت استفاده میکنند و کار حجامت را ظرف 5 دقیقه تمام میکنند. در صورتیکه اولین اصل در حجامت این است که موضع حجامت باید دفعه اول دستی و بادکش گرم(با حرارت متناوب) بادکش شود، و حداقل سه بار مکش و لیوان جابجا شود، و این امر موجب میشود دو گروه از مجموعه دفاعی گلبول های سفید به نام ماستل ها و نوکلئوئیدها فعال شده و به سطح پوست هجوم بیاورند و سیستم دفاعی بدن را تقویت کنند. در ضمن فراموش نکنید ما میانگین صد و سیزده نوع حجامت داریم که هر نوع آن برای هر بیماری تعریف مشخصی دارد.مثلا" تعداد تیغ زدن و میزان خون گرفتن و تعداد دفعات بادکش و زاویه تیغ زدن برای افرادی که دچار آلرژی فصلی یا اگزما هستند با یک شخصی که مشکل ازدیاد تری گلیسیرید دارد زمین تا آسمان فرق دارد. و این بدان معنی نیست که همه افراد را از یک محل و یک میزان حجامت نمود.حتی روز حجامت برای هر شخص با طبع او فرق دارد، مثلا" طبع من گرم و تر و دارای وزن اضافه تا 5 کیلو زمان مناسب برای حجامت بین 12 تا 14 ماه قمری میباشد.ولی چیزی که من دیدم در تمام مراکز ،مردم را با یک روش از زیر تیغ میگذرانند و این شیوه فقط باعث بی اعتمادی مردم و در پی آن عدم رشد و بسط فرهنگ طب سنتی در آینده خواهد بود.

بگذریم:امروز میخواهم با کمی توجه به تحول مهمی در مورد خانمهائی که در سن 30 سال به بعد دچار افتادگی رحم یا مثانه میشوند دست پیدا کنیم!

اگر دقت کنید کشور ایران رکوردار بیماری افتادگی رحم در کل دنیا میباشد و اکثر خانمهای ایرانی که سن سی سال را میگذرانند گرفتار این بیماری میشوند.

یکی از اشتباهاتی که در فرهنگ ما جا افتاده است،ناهار خوردن سنگین و سبک خوردن شام میباشد که طبق فرهنگ غلط ابتدا سوپ بعد ناهار و بعد سالاد میل میشود که این فرهنگ از غرب به کشور ما وارد شده است. در صورتیکه همین سوپ، خود یک غذای کامل میباشد و توام شدن آن با یک غذای گوشتی یا خورشتی چه فشاری به معده وارد میکند! حالا فرض کنید خانم جان که یک شکم هم زائیده و رحم بعد از زایمان دچار وضعیت کششی الاستیک شده، با شکم پر فورا" بخواهد بلند شود و ظرفها را شستشو کند و کارهای خانه را با شکم خیلی سیر و فورا" بعد از خوردن انجام دهد! به نظر شما چه اتفاقی بعد از کار سنگین خانه درست بعد از صرف غذا برای او ما افتد؟ همین می شود عامل افتادگی رحم در بانوان ایرانی که اگر دقت کنید 80 درصد مادرها گرفتار این معضل هستند. به هر حال برای درمان این بیماری مرزه+ زرشک آبگیری را دم نموده صبح میل کنید و نیم مثقال ریوند چینی را کوبیده و با یک مثقال فندق تلخ کوبیده ترکیب نموده و روزی 3 بار میل کنید و شب سیاهدانه نیمکوب+ عسل میل کنید و از نوشیدن دم کرده میخک غافل نشوید(زیر ناف تا کنار پهلو را روزی یکبار بادکش دوار انجام دهید)

 این مدت در مورد درمان فوری زخم های سطحی که حین کار ایجاد میشود از من سئوال شده است.

به هر حال ما معصوم که نیستیم! برای همه ما در ماه یک بار اتفاق می افتد که بر اثر جسم تیز یا عامل سخت دچار خراشیدگی یا زخم روی پوست بدن شویم. برای اینکه فورا" اثر زخم را التیام ببخشیم ابتدا محل زخم را با آب پیاز کمپرس کنید، سپس آب سیب را با روغن زیتون مخلوط نموده و بر زخم بمالید و بعد یک لایه عسل روی زخم مالیده و آن را ببندید.

و اما: برای کسانی که به خاطر استفاده بیش از حد لوازم آرایش دچار ایجاد جرم بر روی پوست صورت شده اند و صورت آنها ذچار لک و پیس حاصل از آرایش شده اند: شب ها باقلای تازه را بکوبید و با شیر ترکیب نموده و بر صورت خود ضماد نمائید. در ضمن هفته ائی دو بار آرد عدس را با عرق رازیانه ترکیب نموده و نیم ساعت قبل از حمام روی پوست خود ماسک کنید و در حمام بشوئید.

در مورد روماتیسم ، من یک نسخه و دستورالعمل قطعی در سایت حکیم ایرانی به آدرس www.hakimirani. com قرار دادم و دوستانی که دچار این مشکل هستند میتوانند از این دستورالعمل برای درمان استفاده نمایند.

در مورد ماه گرفتگی ،توی یکی از نسخ قدیمی که از دکتر شاهد به دست من رسیده ، فضله گنجشک را بر روی آن به مدت 40 شب با آب رقیق نموده و روی آن شب تا صبح ضماد نمائید، همینطور شنبلیله کوبیده+ زرده تخم مرغ+ سبزی شاهی کوبیده را هفته ائی دو بار روی آن بمالید تا 6 ساعت تا کم کم اثر آن رفع شود.

در مورد لک های آبستنی، یعنی لک هائی که در طول بارداری ایجاد می شوند، باید مردار سنگ 10 گرم+پوست تخم مرغ و تخم ترب از هر کدام 20 گرم و نشاسته+ مغز بادام + تخم خیار+تخم خربزه از هرکدام 30 گرم همه را نرم سائیده و هر شب هنگام خواب با شیر ترکیب نموده و روی لک ضماد نمائید و صبح با پنبه و گلاب آن را پاک نمائید.

و اما: خیلی از دوستان در گذشته رفتند سراغ خالکوبی و اسم عشقشون را روی بدن خالکوبی کردند، حالا بعد از مدت ها عشقشون رفته که رفته و حالا با پشیمانی زیاد قصذ پاک کردن اسم خالکوبی شده را از روی بدن خودشون دارند:ابتدا روی پوست را با بوره ارمنی و آب گرم خوب بشوئید، سپس سقز را در عسل ترکیب نموده و روی آن ضماد کنید و تا سه روز روی محل بماند و پس از 3 روز باز کنید و با آب نمک بشوئید ، بعد از یک ساعت دوباره به دستور قبل عمل کرده تا نتیجه کار را کامل بگیرید.

در آخر میخواهم یک مطلب خیلی مهم بگویم که به خاطرش بحث و جدل زیادی با متخصصین و پزشکان دیگر دارم:

بادکش جزء روش های درمانی است که اگر کسی تخصص کافی در شناخت چاکراها و نقاط تجمیع رگ های عصبی داشته باشد، به راحتی میتواند در تسکین درد و حتی درمان قطعی بیماری اقدام نماید، مثلا" برای کسی که دچار ضعف اسپرم میباشد میتوان با روش بادکش در استخوان خاجی (استخوان بالای باسن) 5 دقیقه 3 بار در روز نسبت به افزایش اسپرم اقدام کرد و غیره .

حال زمانی که شما بدن خود را بادکش میکنید، رنگ و جای بادکش برای هر کس بیان کننده بیماری خاصی است. مثلا" اگر جای بادکش روی بدن شما بنفش مایل به مشکی باشد نشان از سرماخوردگی و سودای بالای بدن دارد و اگر جای بادکش قرمز همراه با زمینه زرد رنگ باشد ، نشان از ترشح بیش از حد صفرا و گرمی بیش از حد بدن میباشد، اگر جای بادکش قرمز خالص باشد نشان از دموی بودن و سالم بودن بدن فرد میباشد و اگر جای بادکش سفید و قرمز باشد نشان از تنبلی کلیه اختلال در ترشح غدد میباشد (مخصوصا" اختلال و سردی رحم در خانمها)

امیدوارم مطالب قسمت بیست و چارم برای شما مفید واقع شده باشد، از این به بعد جواب سئوالات شما در سایت حکیم ایرانی به آدرس www.hakimirani. com داده میشود و در مقالات فقط موضوعات ذکر میشود.

برای دریافت لیست محصولات کانون طب سنتی اینجا را کلیک کنید

 

و اما دوستانی که پیگیر برنامه های لاغری و کاهش وزن هستند! تا الان 90 درصد کسانی که از طریق کانون طب سنتی به سراغ کاهش وزن رفتند به موفقیت چشمگیری دست یافتند. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید

 

درمان فوری بیماری دیابت اینجا را کلیک کنید

 درمان کامل تیروئید (کم کاری و پرکاری) اینجا را کلیک کنید

 

 سلامت باشید

آرش روشن

تلفن کانون طب سنتی ایران مشاوره رایگان :

021- 88336487-88004967- 88336488
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -نمایش نظرات 1 تا 30